...

DJ Na Wesele Czy Zespół

Organizujesz wesele i chcesz zapewnić gościom najlepszą muzykę na wesele ? Zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy DJ na wesele a zespołem ? Pamiętaj, iż DJ jest lepszy, gdyż zje jedną porcję i jest tańszy od kapeli :). A tak poważnie przeczytaj poniższy tekst, aby rozważyć jaki sposób obsługi muzycznej wesela wybrać.

Wybrać didżeja czy kapelę ?

Podczas wesela ważne są smakowite posiłki, wystrój sali, miły personel wprowadzający odpowiedni klimat. Fotograf i kamerzysta uwieczniają udane wesele na materiale foto-video. Ale co tak naprawdę jest podstawą udanego wesela ? Muzyka i prowadzenie ! Zespół czy dj na wesele musi przede wszystkim oprócz muzyki zaoferować obsługę konferansjerską. To pokaże gościom, iż są w dobrych rękach osoby, która prowadzi imprezę. Zarówno DJ jak i zespół mogą stanowić świetne rozwiązanie, jeśli wybierzemy profesjonalistów. Wesele może być mniej udane, jeśli wybierzemy błędnie. Jeśli zdecydowaliście się na DJ na wesele tu przeczytaj jak go najtrafniej wybrać.

DJ Czy Orkiestra – Dokonaj Dobrego Wyboru

Jeśli w przeszłości byliście na weselu prowadzonym przez zespół bądź didżeja wodzireja weselnego, to pewnie macie już jakieś wyrobione zdanie na temat tych usług. Jeśli nie mieliście styczności z którymś z tych rozwiązań, jesteście zdani na opinie osób trzecich. Są jednak różne gusta muzyczne, więc nie można w 100% procentach polegać na opinii osoby trzeciej. Aby jednoznacznie podjąć jak najlepszą decyzję musisz wiedzieć jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań.
Dj na wesele jest gwarancją, iż piosenki które usłyszysz będą w oryginalnych wersjach, bądź wyselekcjonowanych remiksach. DJ to brak ryzyka niedopracowanego brzmienia na żywo. A zatem mówiąc wprost nie będzie fałszowania, złego nastrojenia instrumentów czy ich nieuporządkowanego współbrzmienia. Co prawda wiele osób narzeka na to, iż często zespoły “grają” z podkładu, ale z drugiej strony lepiej udany podkład MP3 niż niedopracowane brzmienie żywych instrumentów. Jeśli zatrudniamy zespół na wesele musimy liczyć się z tym, iż prezentowane piosenki będą odbiegać od oryginałów brzmieniem instrumentów i wokalu.

Bez wątpienia muzyka grana przez zespół przy użyciu różnych instrumentów i pięknych głosów wokalnych ma swoje niepowtarzalne atuty. Jeśli utwory są wykonywane w profesjonalny sposób to miło się słucha i tańczy. Klimat takiej muzyki jest trudny do przecenienia. Odpowiedni sposób śpiewania i akcentowania refrenu i innych ważnych elementów utworów to ważna zaleta muzyki tworzonej na bieżąco. Często jednak zdarza się iż podkłady są stworzone wcześniej a głos wokalistów nie jest taki piękny jak słychać to był ona płycie demo. Profesjonalne zespoły grające żywą muzykę najczęściej składają się z 4-6 i większej ilości osób i cenią swoje usługi.

Ilość Muzyki Na Wesele

Jeśli wybierzesz DJ na wesele, zapewne muzyki będzie więcej, niż przy orkiestrze. Dlaczego ? Gra na instrumentach i śpiewanie jest obarczone większym wysiłkiem, niż miksowanie muzyki na nowoczesnej konsoli. Zatem możesz spodziewać się krótszych bloków muzycznych i dłuższych przerw, jeśli Twoje wesele będzie obsługiwał zespół muzyczny.

DJ na wesele ma dostęp do wszelkich nowości rynku muzycznego. Zespół oczywiście też je zna, ale na aranżację potrzebuje wspólnych prób i sporego nakładu czasu. Nie sposób zagrać i zaśpiewać wspólnie piosenkę po jednej próbie.

Jeśli Twój budżet na oprawę muzyczną wesela jest ograniczony, z pewnością zachęci Cię tańszy sposób obsługi. Tańszy z reguły jest DJ. Nawet jeśli występuje w duecie DJ i DJ wodzirej na wesele, z reguły koszt obsługi jest niższy, niż w przypadku kilkuosobowej kapeli. Oczywiście są tanie zespoły, ale swoją konkurencyjność finansową zawdzięczają często usłudze niskiej jakości.
W niektórych przypadkach wybór didżeja, który dokonujemy determinowany jest wielkością sali weselnej. Nie sposób często zmieścić się na kilku metrach kwadratowych grupie muzyków z instrumentami. Większą szansę na odpowiednie rozlokowania nagłośnienia, świateł i konsoli ma didżej.

Didżej Czy Zespół – Wnioski

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na nasz problem dotyczący obsługi muzycznej. Z jednej strony oryginalne wersje przebojów, niższe koszty preferują didżeja. Z drugiej strony nie usłyszymy instrumentów muzycznych, które na żywo mogą brzmieć rewelacyjnie. Właśnie brzmią, albo i nie :). Ryzyko niedopracowania i niezgrania kapeli zawsze istnieje. Pamiętać należy, iż nikt nie gwarantuje, iż skład zespołu nie zmieni się przed naszym weselem. Co jeśli w miejsce świetnego wokalisty stanie inny już nie taki uzdolniony ?

Niestety rynek didżejski też zalany jest osobami, które traktują ten fach po macoszemu. Zwykłe puszczanie muzyki bez zaangażowania się jako konferansjer nie będzie sukcesem. Wszakże w weselu chodzi także o to, żeby je pomysłowo i z energią poprowadzić.

Repertuar Muzyki Na Wesele

W przypadku dj-a masz pewność, że usłyszysz wszystkie piosenki, jakie sobie wymarzysz o ile będą one się nadawać do puszczenia. W przypadku orkiestry często musisz iść na kompromis i pogodzić się z faktem, iż takiej lub innej piosenki nie będzie w repertuarze. Dodatkowe ograniczenia stanowić mogą wokalne i instrumentalne zdolności członków zespołu. Nie będą oni w stanie z pewnością zagrać poprawnie każdego utworu. W takim razie zasięg muzyki jeśli chodzi o dj-a jest dużo szerszy.

Przerwy Na Posiłki Czy Nie Tylko ?

Czy miałeś okazję bawić się na weselu i narzekać na zbyt długie przerwy między blokami tanecznymi ? Posiłek się już dawno skończył, butelka wódki pusta a oni dalej nie grają ? Tak czasami się zdarza, jeśli trafiłeś na złą orkiestrę. Dj na wesele z reguły gra więcej muzyki, bo i co tu dużo mówić, wysiłek przy tym jest mniejszy. Jednak dzięki temu, iż dj nie jest non-stop uwikłany w śpiewanie i granie na instrumentach, skupia się on także na zachęcaniu gości do zabawy przez mikrofon i bezkonkurencyjne prowadzenie imprezy. Na taki komfort raczej nie może sobie pozwolić każdy zespół.

Cena DJ Na Wesele I Zespołu

Cena dobrego zespołu muzycznego jest o wiele większa niż dj-a, nawet zawodowego. Koszt instrumentów, prób przed imprezami, wynagrodzenie dla kilku osób z orkiestry, nie wspominając o koszcie ich wyżywienia podczas wesela…oj uzbiera się spora różnica pomiędzy tymi konkurencyjnymi sposobami oprawy muzycznej wesela.

Obawy Przed Usługami Muzycznymi

Często zdarza się, iż osoby, które w przeszłości trafiły na słaby muzyczny zespół weselny nie polecą już takiego rozwiązania. Z kolei dj wielu osobom kojarzy się z „suchym” puszczaniem muzyki. Zawodowcy nie tylko prezentują repertuar, ale używają mikrofonu, prowadzą szereg ciekawych zabaw i konkursów tanecznych, prowadzą animacje taneczne, więc wesele z doświadczonym poprzez wiele wesel dj-em może być mega doświadczeniem !!! Zarówno na terenie Śląska jak i Małopolski jest kilka takich osób, które w roli dj-a wodzireja tworzą niesamowite chwile podczas wesel !

Dwie Strony Medalu

Podjęcie decyzji co do wyboru muzyki nie jest łatwe. Zarówno zespół jak i osoba DJ-a wodzireja ma swoje wady i zalety, a najważniejsze jest to na czym Ci zależy jako odbiorcy usługi. Podstawą jest to, aby zleceniobiorca nie szedł na łatwiznę i jako dj weselny nie ograniczył się wyłącznie do puszczania muzyki według playlisty, a jako zespół nie grał wyłącznie z podkładów.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.