Przeskocz do treści

Porady weselne część 1

Weselny szampan

Temat szampana to podstawa udanego powitania Pary Młodej i gości przed imprezą weselną. Całość prowadzi zespół lub dj wodzirej na wesele. Szampana roznosi personel, Młodzi dostają lampki najczęściej połączone wstążką, aby rzucić razem za swoje plecy. Bezpośrednio przed wypiciem szampana należy odśpiewać 100 lat, a potem gorzko gorzko. Naturalnie żaden DJ na wesele, ani zespół muzyczny nie może rozkładać sprzętu podczas przybywania na salę gości.

Parkiet taneczny na weselu

Podczas prowadzenia wesel jako dj wodzirej miałem do czynienia z różnego rodzajami parkietów.

Parkiet drewniany - bardzo dobry rodzaj parkietu, amortyzuje stuki, hałas, uderzenia butów, nie jest śliski, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji,

Płytki ceramiczne - trwałe i proste w utrzymaniu, ale czasami potrafią być śliskie,

Panele - nie są śliskie, wygodnie się po nich chodzi, ale niestety szybko ulegają widocznemu zużyciu.

Abstrahując od rodzaju parkietu, na weselu często problemem staje się miejsce dla DJ-a weselnego. Miejsce dla osoby odpowiedzialnej za muzykę na weselu powinno być wydzielone w centralnym i widocznym miejscu, a którym swobodnie postawić można oświetlenie i nagłośnienie. Tam gdzie ciasno często nie ma możliwości swobodnej pracy.

Noclegi dla gości

Osoby zapraszające gości z dalszych zakątków kraju powinny szukać noclegów dla gości najlepiej w pobliżu sali weselnej. Takie rozwiązanie będzie sprzyjało komfortowi gości, dodatkowo w bliskich pokojach można położyć zmęczone dzieci.

Dopłaty na sali weselnej

Często sale weselne mają zawarte w umowach różnego rodzaju dopłaty dla Pary Młodej. Są to między innymi: kieliszkowe, dopłata za przedłużenie wesela, dekoracje sali, pokrowce na krzesła, lampki do szampana i inne. Zatem kalkulując całość kosztów wesela weź pod lupę szczegółowo umowę z salą weselną zanim ją podpiszesz.

Koszty wyżywienia obsługi wesela

DJ na wesele, zespół, kamerzysta, fotograf, kierowca auta ślubnego - to osoby, dla których powinniście zorganizować zaplecze w postaci wyżywienia. Warto spytać, czy za kamerzystę i fotografa musimy płacić całość wyżywienia, skoro opuszczą wesele około 1 w nocy, czyli przed ostatnim posiłkiem. Podobna sytuacja co do dzieci, których wyżywienie powinno być płatne w części kwoty płaconej za osobę dorosłą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *