Przeskocz do treści

BLOG – DJ RK

Co roku w całej Polsce w andrzejkowy wieczór odbywa się szereg zorganizowanych imprez. Są one obsługiwane są przez zespoły muzyczne, bądź didżejów. Zabawie towarzyszą często tradycyjne akcenty w przykładowo w postaci andrzejkowych wróżb. Zresztą więcej na temat Andrzejek możecie Państwo przeczytać w Wikipedii.

DJ na imprezę andrzejkową

Od bardzo dawna zajmujemy się muzyką, znamy się na tym i robimy to bardzo dobrze. Świadczy o tym szereg imprez prowadzonych przez naszych didżejów na imprezy. Są to imprezy firmowe, sylwestrowe, wesela oraz oczywiście imprezy andrzejkowe. Prowadzimy je  na terenie Krakowa i okolic.

DJ Robert Koss prowadzi andrzejki w Krakowie

Jeśli organizujecie Państwo imprezę andrzejkową w Krakowie, w Małopolsce lub okolicy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Aby zarezerwować usługę dj-a na Andrzejki prosimy o telefon lub maila. Obsługujemy imprezy andrzejkowe używając profesjonalnego nagłośnienia oraz oświetlenia sterowanego komputerowo.

Muzyka na andrzejki

Nasza usługa to najlepsza zabawa przy hitach muzycznych ostatnich dziesięcioleci, a koszt jej prowadzenia jest ustalany indywidualnie. Koszt prowadzenia imprezy andrzejkowej uzależniony jest od kilku czynników. Są to miedzy innymi ilości osób, które bawią się na andrzejkach (wymogi systemu nagłośnieniowego) oraz Państwa wymagań co do oświetlenia imprezy. Zapraszamy serdecznie - DJ na Andrzejki w Krakowie i okolicach.

1

Na co powinniście zwrócić uwagę wybierając salę na wesele:

Terminarz

Przede wszystkim dowiedzcie się w jakim terminie możecie zorganizować wesele na wybranej sali. Macie możliwość dostosowania się do terminarza DJ-a na wesele, kamerzysty czy fotografa. Niektóre sale na wesele mają tak napięte grafiki, iż warto rozważyć jako dzień wesela piątek, niedzielę, czy też inny termin. Wesele w inny dzień, niż sobota nie jest dziwne.

Lokalizacja

Sala na wesele powinna być zlokalizowana w dogodnym miejscu do którego dojadą bez problemu goście. Dojazd bez kłopotów jest niezbędny także dla obsługi technicznej (oprawa muzyczna, ekipa foto-video). Ważne są miejsca parkingowe dla aut oraz nie utrudniony dojazd pozbawionych dziurawych dróg. Zdarzało się, iż sali weselnej nie można było znaleźć w GPS, co utrudniło skutecznie dotarcie na miejsce w planowanym czasie wielu gościom.

Parter czy piętro ?

Sala na piętrze może utrudniać dotarcie na nią osobom niepełnosprawnym, czy też starszym, jeśli nie posiadają odpowiedniego zaplecza w postaci windy. Nie będą zadowoleni też osoby z zespołu bądź DJ na wesele, którzy to muszą wnieść na salę wiele urządzeń.

Układ sali weselnej

Najlepszym układem sali weselnej jest kwadrat bądź prostokąt o odpowiednich proporcjach. Dobrym rozwiązaniem jest, gdy parkiet jest na środku między stołami. Wówczas wszyscy goście widzą i słyszą co dzieje się na sali i w każdej chwili mogą dołączyć do szalonej zabawy prowadzonej przez zespół bądź dj-a na wesele.

Jedynym minusem takiego układu sali jest to, iż głośna muzyka może być przeszkodą w rozmowach osób przy stołach. W takim przypadku jest układ złożony z dwóch oddzielnych sal (jedna do siedzenia i druga taneczna). Tu należy zwrócić uwagę, iż niezbędnym rozwiązaniem przy takim układzie jest dodatkowe nagłośnienie sali jadalnej. Dzięki temu aby goście będą widzieć, co dzieje się na parkiecie.

Akustyka sali na wesele

Jeśli sala weselna na której planujesz wesele dudni i niesie się po niej echo, to jest kilka tricków, dzięki którym zniwelujesz te negatywne efekty. Między innymi możesz powiesić zasłony, firany, położyć w wolnym miejscu wykładzinę bądź dywan. Pomogą także dekoracje ślubne w postaci balonów, czy inne.

Klimatyzacja na sali weselnej

Jeśli organizujesz wesele w miesiącach wakacyjnych, to nieodzowna będzie dobrze działająca klimatyzacja. Co oznacza dobrze działająca ? Musi ochładzać tak powietrze, aby było nie za gorąco, ale także nie za zimno... Częstym problemem jest to iż personel albo nie wie jak ustawiać klimatyzację albo nie ma na to czasu. Zdarzało się, iż klimatyzacja na sali było na tyle niewydolna i goście po prostu nie odczuli jej działania. W drugą stronę na sali było za zimno, pewnie część gości po takiej imprezie w zbyt wychłodzonej sali kończyła się chorobami.

Światła i nagłośnienie oraz obraz na weselu

Technika estradowa to jedna z dziedzin organizacji imprez, w których jesteśmy doświadczonymi ekspertami. Od roku 2005 zajmujemy się dostarczaniem, sprzedażą i wynajmem urządzeń audio-wizualnych na wesela. Oprócz wesel obsługujemy różne eventy dla firm, czy też koncerty muzyczne. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych najwyższej klasy urządzeń.

Nagłośnienie na wesele

W celu nagłośnieniowej obsługi wesel, wykorzystujemy wysokiej klasy kolumny głośnikowe aktywne oraz pasywne z dedykowanymi wzmacniaczami. Ważne są także mikrofony bezprzewodowe oraz DJ sprzęt marki Pioneer i Denon. Pozwala to na uzyskanie doskonałych efektów praktycznie w każdych warunkach. Możecie Państwo wynająć kompleksowy system nagłośnieniowy. Jest także opcja wynajęcia dodatkowych kolumn służących przykładowo do nagłośnienia ślubu w plenerze. Można też użyć tego sprzętu jako nagłośnienia dodatkowej sali jadalnej.

Światła na wesele

Posiadamy sprawdzone urządzenia (ruchome głowy, reflektory i listwy LED, efekty dyskotekowe), które uświetnią nie tylko wesele. Światła sterujemy poprzez DMX, co oznacza, że nie działają one w sposób chaotyczny, ale w ściśle określony sposób skoordynowany z muzyką. Wcześniej poświęcamy czas celem zaprogramowania świateł w konkretnym celu (tańce lub oświetlenie statyczne). Zapewniamy doskonały wizualny klimat najbardziej dostosowany do potrzeb klienta.

Projektory i telewizory na wesele

Projektory i telewizory na weselu pozwolą wyświetlić zdjęcia lub filmy przygotowane wcześniej przez Parę Młodą lub zawodowego kamerzystę. Ważnym aspektem takich prezentacji jest dźwięk, który odtwarzany jest w wysokiej klasy kolumn estradowych. W ofercie na wesela i nie tylko posiadamy projektory różnej mocy, ekrany o zróżnicowanej powierzchni oraz telewizory o mniejszych i większych przekątnych.

Światła, nagłośnienie, projektory, ekrany i telewizory na wesela znajdziesz w zakładce tu.

DJ na Wasze wesele w Małopolsce

Pytanie "Jak zaczynałem swoją pracę w roli dj-a na wesele" zadają mi najczęściej klienci oraz koledzy z branży. Historia mojej pracy w roli DJ wodzirej na wesele z Małopolski sięga 2005 roku, w którym to raz pierwszy obsłużyłem w tej roli wesele. Wydarzenie to nie miało miejsca w Małopolsce, ale w Warszawie w hotelu Lord.
Tam właśnie przyjechałem koło południa, podłączyłem sprzęt nagłośnieniowy i światła i oczekiwałem przejazdu Młodej Pary. Nie ukrywam, że pierwsze zlecenie nie obyło się bez nerwów i stresu, gdyż człowiek zawsze denerwuje się, gdyby coś po raz pierwszy po mojej stronie poszło nie tak. Jednak doświadczenie zdobyte w klubach podczas prowadzenia wielu imprez w roli prezentera muzycznego zaprocentowało. Po tym pierwszym w moim życiu weselu w roli DJ weselnego prowadziłem jeszcze kilka imprez weselnych w okolicy Warszawy, a następnie z uwagi na długi dystans i czas dojazdu do stolicy skupiłem się na Krakowie i jego okolicach.
To właśnie jako DJ rozwinąłem skrzydła i zacząłem jako DJ wodzirej prowadzić wesela głównie w Krakowie i najbliższych okolicach. Po jakimś czasie, gdy wyremontowana została autostrada A4 także obsługiwałem wesela na Śląsku, a dzisiaj oprócz Śląska obsługuje także Podkarpacie i Rzeszów.

Dobry DJ na wesele nie tylko na terenie Małopolski

Zatem jeśli szukasz dobrego didżeja na wesele, jeśli organizujesz swoje wesele w okolicy Krakowa lub też na Śląsku czy Podkarpaciu, to serdecznie zapraszam cię do kontaktu ze mną, a impreza którą dla was poprowadzę będzie profesjonalnie poprowadzona i niezapomniana. Oprócz pracy jako DJ wodzirej na wesele prowadzę także imprezy firmowe, imprezy urodzinowe i wszystkie inne na których potrzebujesz dobrej muzyki, nagłośnienia i świateł. Jeśli mam termin zajęty, mogę polecić innego sprawdzonego DJ'a wesele z mojego polecenia, na którym się nie zawiedziesz i który także zawodowo poprowadzi twoje wesele. Zapraszam cię do kontaktu - DJ z Krakowa na wesela poprawiny i inne imprezy.

Czasy wesel na których całą noc grana jest muzyka biesiadna i disco polo przynajmniej dla części osób przestają być atrakcyjne. Te jedyną noc w życiu można spędzić przy ulubionych specjalnie na tą okazję wybranych utworach. Dlaczego nie pobawić się przy oryginalnych wersjach największych światowych przebojów? Na taką okazję świetnie nadaje się DJ ! Każdy kto miał okazję porównać zespół weselny z zawodowym dj-em na wesele, wie, iż to drugie rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie.

Nie każdy DJ nadaje się na wesele

Co jest trudniejsze, granie w klubie czy prowadzenie uroczystości ślubu? Wesele to specyficzna impreza, w czasie której DJ na wesele musi wykazać się dobrym opanowaniem mowy przez mikrofon i umiejętnością prowadzenia ważnych elementów uroczystości, zabaw i konkursów. W klubie wymagane są nieco inne umiejętności. Także repertuar muzyczny jest najczęściej zupełnie inny, niż w klubach młodzieżowych, chyba, że na weselu bawią się same młode osoby. Proponowany przeze mnie plan wesela, który szerzej będzie opisany później wygląda następująco:

 • wejście przy marszu Mendelssohn a, przywitanie Państwa Młodych chlebem i solą przez rodziców lub szefostwo sali weselnej,
 • toast szampanem, rzucanie na szczęście lampkami przez Młodych,
 • pierwsze tradycyjne 100 lat , „gorzko gorzko”,
 • uroczysty obiad (spokojna muzyka w tle),
 • pierwszy taniec Pary Młodej,
 • podziękowania dla rodziców,
 • krojenie tortu weselnego,
 • oczepiny,
 • szalone zabawy i tańce do białego rana.

DJ na wesele teren Małopolski
Jako DJ na wesele prowadzę wesela w Małopolsce, Krakowie i innych miastach

Podczas wcześniejszego spotkania z przyszłą Parą Młodych DJ wodzirej na wesele ustalić powinien takie szczegóły odnośnie gości jak: liczba, wiek, rejony pochodzenia, narodowość (czasami są gości z zagranicy). Omawiamy plan wesela i uwzględniamy ewentualne życzenia klientów odnośnie konkursów i repertuaru muzycznego.

Dj na wesele, dj na studniówkę i inne imprezy

Oprócz wesel obsługuje oczywiście wszystkie inne imprezy zorganizowane do kilkuset osób, lub większe imprezy plenerowe. Oferuję z mojej strony:

 • doświadczenie,
 • dobry sprzęt nagłośnieniowy i światła,
 • bogaty repertuar muzyczny,
 • profesjonalny DJ sprzęt.

To moje atuty, dzięki którym swoją imprezę, wesele, poprawiny, studniówkę, bal maturalny czy każdą inną uroczystość będziecie przeżywać w szampańskim nastroju i wspominać przez długi okres czasu. Muzyka na wesele i nie tylko to rock’n rollowe lata 60-te, dyskotekowe lata 80 i 90, kończąc na współczesnych przebojach. Każdy bal, wesele, studniówka czy inne wydarzenie rozpocząć możemy powitaniem i przemówieniami. Jako wodzirej z Krakowa zaopatrzyłem się w tym celu w mikrofony wysokiej klasy firmy Shure.

Zapraszam do kontaktu przede wszystkim wszystkie Pary Młode, które organizują swoje wesele na terenie Małopolski, ale nie tylko i szukają dobrego DJ-a na wesele.