Przeskocz do treści

BLOG

Jak powszechnie wiadomo usługi didżej na wesele są coraz bardziej popularne. Wybierając osobę didżeja wodzireja na wesele, Młodzi oczywiście najpierw muszę zweryfikować jakość wykonywanej usługi. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest ocenianie pracy DJ weselnego na podstawie filmów które posiada w swoim portfolio.

Filmy z wesel prowadzonych przez DJ-a wodzireja

Oglądając film na stronie DJ-a weselnego musisz jednak uważać, gdyż często prezentowane teledyski są robione stricte pod zamówienie i zdarza się, iż w rzeczywistości nie odzwierciedlają pracy na imprezie w stu procentach. Wycięte najlepsze urywki imprezy, podłożony podkład muzyczny, sprawny montaż...to wszystko daje duże możliwości aranżacji przez kamerzystę i koloryzowania jakości prowadzonej imprezy. Także według mnie najlepiej ocenić pracę DJ na weselu na podstawie oryginalnego filmu z oryginalną ścieżką dźwiękową.

Referencje DJ-a na wesele

Drugim sposobem na wybranie DJ Wodzireja jest posłużenie się referencjami osób, które korzystały z jego usług w przeszłości. Tutaj musisz jednak uważać na to, aby opinie znalezione w Internecie były wiarygodne, najczęściej warto czytać opinie na Facebooku, ponieważ wiesz realnie od kogo pochodzą lub z podanymi e-mailami, wtedy jesteś w stanie zweryfikować czy dana opinia jest aktualna i prawdziwa.

DJ na wesele z polecenia

Znakomitym sposobem na znalezienie DJ na wesele jest polecenie od znajomych, wtedy z większym prawdopodobieństwem możesz brać pod uwagę takiego didżeja. Jedyne co musisz zweryfikować, to Czy wraz z Parą Młodą od której dostaliście namiary na DJ na wesele, macie podobne gusta co do sposobu prowadzenia imprezy. DJ z polecenia to bardzo dobry sposób na znalezienie oprawy muzycznej na twój ślub. Często namiary na dobrego i sprawdzonego didżeja na wesele możesz otrzymać od właściciela sali weselnej, w której planujesz wesele. Takie osoby często na własne oczy widziały jak didżej na wesele prowadzi imprezę i jeśli go polecają, to zazwyczaj z czystym sumieniem i bez ryzyka.

Podsumowanie

Podsumowując jest kilka sprawdzonych sposobów na znalezienie dobrego dj-a na wesele i tylko od tego, czy masz czas, chęci i zapał najczęściej zależy to czy i w jakim stopniu Wasz wybór będzie trafny ! Powodzenia i udanego wesela !

Czasy wesel na których całą noc grana jest muzyka biesiadna i disco polo przynajmniej dla części osób przestają być atrakcyjne. Te jedyną noc w życiu można spędzić przy ulubionych specjalnie na tą okazję wybranych utworach. Dlaczego nie pobawić się przy oryginalnych wersjach największych światowych przebojów? Na taką okazję świetnie nadaje się DJ na wesele na terenie Małopolski ! Każdy kto miał okazję porównać zespół weselny z zawodowym dj-em na wesele, wie, iż to drugie rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie.

Nie każdy DJ nadaje się na wesele

Co jest trudniejsze, granie w klubie czy prowadzenie uroczystości ślubu? Wesele to specyficzna impreza, w czasie której DJ na wesele musi wykazać się dobrym opanowaniem mowy przez mikrofon i umiejętnością prowadzenia ważnych elementów uroczystości, zabaw i konkursów. W klubie wymagane są nieco inne umiejętności. Także repertuar muzyczny jest najczęściej zupełnie inny, niż w klubach młodzieżowych, chyba, że na weselu bawią się same młode osoby. Proponowany przeze mnie plan wesela, który szerzej będzie opisany później wygląda następująco:

- wejście przy marszu Mendelssohna, przywitanie Państwa Młodych chlebem i solą przez rodziców lub szefostwo sali weselnej,

- toast szampanem, rzucanie na szczęście lampkami przez Młodych,

- pierwsze tradycyjne 100 lat , „gorzko gorzko”,

- uroczysty obiad (spokojna muzyka w tle),

- pierwszy taniec Pary Młodej,

- podziękowania dla rodziców,

- krojenie tortu weselnego,

- oczepiny,

- szalone zabawy i tańce do białego rana.

Jako DJ na wesele prowadzę wesela w Małopolsce, Krakowie i innych miastach

Podczas wcześniejszego spotkania z przyszłą Parą Młodych DJ wodzirej na wesele ustalić powinien takie szczegóły odnośnie gości jak: liczba, wiek, rejony pochodzenia, narodowość (czasami są gości z zagranicy). Omawiamy plan wesela i uwzględniamy ewentualne życzenia klientów odnośnie konkursów i repertuaru muzycznego.

Dj na wesele, dj na studniówkę i inne imprezy

Oprócz wesel obsługuje oczywiście wszystkie inne imprezy zorganizowane do kilkuset osób, lub większe imprezy plenerowe. Oferuję z mojej strony:

- doświadczenie,

- dobry sprzęt nagłośnieniowy i światła,

- bogaty repertuar muzyczny,

- profesjonalny DJ sprzęt.

To moje atuty, dzięki którym swoją imprezę, wesele, poprawiny, studniówkę, bal maturalny czy każdą inną uroczystość będziecie przeżywać w szampańskim nastroju i wspominać przez długi okres czasu. Muzyka na wesele i nie tylko to rock’n rollowe lata 60-te, dyskotekowe lata 80 i 90, kończąc na współczesnych przebojach. Każdy bal, wesele, studniówka czy inne wydarzenie rozpocząć możemy powitaniem i przemówieniami. Jako wodzirej z Krakowa zaopatrzyłem się w tym celu w mikrofony wysokiej klasy firmy Shure.

 

Weselny szampan

Temat szampana to podstawa udanego powitania Pary Młodej i gości przed imprezą weselną. Całość prowadzi zespół lub dj wodzirej na wesele. Szampana roznosi personel, Młodzi dostają lampki najczęściej połączone wstążką, aby rzucić razem za swoje plecy. Bezpośrednio przed wypiciem szampana należy odśpiewać 100 lat, a potem gorzko gorzko. Naturalnie żaden DJ na wesele, ani zespół muzyczny nie może rozkładać sprzętu podczas przybywania na salę gości.

Parkiet taneczny na weselu

Podczas prowadzenia wesel jako dj wodzirej miałem do czynienia z różnego rodzajami parkietów.

Parkiet drewniany - bardzo dobry rodzaj parkietu, amortyzuje stuki, hałas, uderzenia butów, nie jest śliski, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji,

Płytki ceramiczne - trwałe i proste w utrzymaniu, ale czasami potrafią być śliskie,

Panele - nie są śliskie, wygodnie się po nich chodzi, ale niestety szybko ulegają widocznemu zużyciu.

Abstrahując od rodzaju parkietu, na weselu często problemem staje się miejsce dla DJ-a weselnego. Miejsce dla osoby odpowiedzialnej za muzykę na weselu powinno być wydzielone w centralnym i widocznym miejscu, a którym swobodnie postawić można oświetlenie i nagłośnienie. Tam gdzie ciasno często nie ma możliwości swobodnej pracy.

Noclegi dla gości

Osoby zapraszające gości z dalszych zakątków kraju powinny szukać noclegów dla gości najlepiej w pobliżu sali weselnej. Takie rozwiązanie będzie sprzyjało komfortowi gości, dodatkowo w bliskich pokojach można położyć zmęczone dzieci.

Dopłaty na sali weselnej

Często sale weselne mają zawarte w umowach różnego rodzaju dopłaty dla Pary Młodej. Są to między innymi: kieliszkowe, dopłata za przedłużenie wesela, dekoracje sali, pokrowce na krzesła, lampki do szampana i inne. Zatem kalkulując całość kosztów wesela weź pod lupę szczegółowo umowę z salą weselną zanim ją podpiszesz.

Koszty wyżywienia obsługi wesela

DJ na wesele, zespół, kamerzysta, fotograf, kierowca auta ślubnego - to osoby, dla których powinniście zorganizować zaplecze w postaci wyżywienia. Warto spytać, czy za kamerzystę i fotografa musimy płacić całość wyżywienia, skoro opuszczą wesele około 1 w nocy, czyli przed ostatnim posiłkiem. Podobna sytuacja co do dzieci, których wyżywienie powinno być płatne w części kwoty płaconej za osobę dorosłą.

W 2017 roku powstała i stale ulega udoskonaleniom nowa DJ grupa zawodowym didżejów z Krakowa. Co przyczyniło się do naszej decyzji, dzięki której połączyliśmy się w jedną grupę profesjonalnych zawodowych didżejów z Krakowa ?

Rozwój rynku usług weselnych.

Główną przyczyną było to iż rynek usług weselnych zalewany jest przez wielu usługodawców, którzy nie zawsze świadczą swoje usługi na przyzwoitym poziomie. Zatem stawiając czoła słabej i oczywiście mocnej części firm konkurujących na rynku "dj na wesele", jako DJ-e wodzireje z Krakowa, obsługujący także teren Śląska i z Podkarpacia postanowiliśmy połączyć swoje siły, tworząc większą grupę, która może dać klientowi wysokiej jakości usługę w atrakcyjnej cenie. Zadaniem grupy jest możliwość zaproponowania klientowi usług kilku didżejów wodzirejów z Krakowa, dzięki czemu z jednej strony zmniejszają się nasze nakłady na reklamę z drugiej strony możemy klientowi zaproponować usługi kolegów z najbliższej konkurencji na których można liczyć, a których jakości usług jesteśmy pewni.

Schemat działania naszej grupy

Zasada działania jest bardzo prosta. Gdy pada zapytanie od klienta z polecenia lub z Internetu, swoją ofertę wysyłają osoby, które termin mają aktualnie wolny. Jeśli w grupie wolna jest tylko jedna osoba to ona odpowiada klientowi wysyłając swoją ofertę DJ na wesele. Jeśli nikt z grupy nie ma wolnego terminu o które pyta klient, nie jesteśmy w stanie pomóc, gdyż bierzemy odpowiedzialność tylko za jakości usług członków naszej grupy. Podsumowując w naszej grupie są wyłącznie zawodowi prezenterze muzyczni, którzy od wielu lat prowadzą nie tylko wesela w roli DJ wodzirej na wesele, ale także inne imprezy.

Obsługa dużych imprez

Łącząc się w grupę mamy możliwość technicznego obsługiwania większych imprez. Jest to możliwe dzięki opcji połączenia większej ilości sprzętu z zasobów każdego z nas. Dzięki temu swobodnie możemy obsługiwać imprezy zamknięte do kilkuset osób oraz mniejsze imprezy plenerowe. Dzięki wyrobionym kontaktom z innymi firmami, jesteśmy w stanie zorganizować dużą imprezę plenerową (podesty, zadaszenia, nagłośnienie, oświetlenie...).

Korzystaj z usług nie tylko DJ na wesele

Zapraszamy w takim razie do korzystania z naszych usług prowadzenia wesel w roli DJ na wesele, ale także jako DJ na imprezy firmowe, studniówki, imprezy urodzinowe i wszystkie inne wydarzenia taneczne. Jeśli organizujecie imprezy plenerowe, także zapraszamy do kontaktu.