Przeskocz do treści

Plan uroczystości weselnej

Podczas planowania uroczystości weselnej wiele osób nie wie co powinno się na nią składać i jaki powinien być jej przebieg. Wiadomo...większość osób bierze ślub pierwszy raz 🙂 Poniżej przykładowy plan wesela od momentu przyjazdu Pary Młodej z kościoła na salę weselną.

 Przywitanie Pary Młodej


Podczas wchodzenia gości na salę weselną personel rozniesie szampana i wszyscy są na sali zaśpiewają uroczyste 100 lat dla Młodej Pary. Potem Młoda Para rzuca za siebie lampkami od szampana, często zamiatają rozbite szkło. Następnie dj wodzirej na wesele lub orkiestra pomaga śpiewać „gorzko gorzko” i zapraszamy wszystkich do stołów na uroczysty obiad. Miło gdy podczas posiłków słychać muzykę w głośnikach – oczywiście nie za głośno aby goście mogli porozmawiać.

Toast po obiedzie


Po obiedzie obowiązkiem jest wzniesienie pierwszego toastu przez gości, o ile goście sami tego nie zainicjują, pomaga w tym dj weselny. Wódka najczęściej jest rozniesiona już podczas posiłku przez personel, świadka lub rodziców Nowożeńców.

 

 Pierwszy taniec Młodej Pary


Goście ustawiają się wokół Młodej Pary, a po pierwszym tańcu goście ruszają do wspólnej zabawy. Wodzirej na wesele rozpoczyna wspólną imprezę.

 

 Podziękowania dla rodziców


Powinny odbyć się także na parkiecie, w którego centrum staje Młoda Para i rodzice. Najczęściej Młodzi dają kwiaty, upominki lub ramki ze wspólnymi zdjęciami i dedykują piosenkę swoim rodzicom.

 

 Tort weselny


Powinien wjechać na weselną salę w uroczysty i widoczny sposób. Najczęściej personel ustawia na torcie sztuczne ognie które zapalane są w momencie wjazdu na parkiet. Dj weselny obsługujący imprezę albo orkiestra na wesele gra specjalny podkład muzyczny.

 

 Oczepiny na weselu


Do zabawy zapraszane są wszystkie panny i wszyscy kawalerowie będący na weselu. Najpierw Pani Młoda siada na krześle ustawionym na środku parkietu, rzucać będzie za swoje plecy welonem, bukietem kwiatów lub podwiązką, którą Pan Młody może zdjąć zębami. Pan Młody staje za swoją żoną i zasłania jej oczy dłońmi, aby nie podglądała. Panny tworzą koło wokół Pary Młodej i na znak wodzireja weselnego, gdy zacznie grać muzyka kręcą się w jedną i druga stronę. Po zatrzymaniu muzyki jedna z panien łapie rzecz rzuconą przez Panią Młodą. Analogicznie sytuacja wygląda z wyborem nowego Pana Młodego (łapanie muszki lub krawata). Po oczepinach zwyczajem jest pierwszy po północy taniec nowo wybranej Pary Młodej.
Oczepiny oczywiście prowadzi dj na wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *